Poradnia dietetyczna

Według statystyk Światowej Organizacji Zdrowia każdego roku przybywa osób otyłych. Zjawisko to dotyczy dorosłych, dzieci i młodzieży. Główne przyczyny otyłości to:

  • złe nawyki żywieniowe,
  • zbyt duża ilość spożywanego pokarmu,
  • oraz brak ruchu.


Otyłość jest schorzeniem, które zwiększa ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, układu pokarmowego, nowotworów i wielu innych. W przypadku wielu przewlekłych niezakaźnych chorób odpowiednio skomponowana dieta nierzadko wspomaga proces leczniczy.

Racjonalne żywienie dostarcza organizmowi wszystkich składników odżywczych, witamin i minerałów w odpowiednich ilościach i proporcjach do prawidłowego wzrostu, rozwoju i funkcjonowania organizmu. Zapotrzebowanie organizmu na te składniki zależy między innymi od płci, rodzaju wykonywanej pracy, wieku, stanu fizjologicznego, stanu zdrowia.

Istotną rolę w leczeniu otyłości ma szczegółowy wywiad określający styl życia Pacjenta: pory snu i czuwania, charakter pracy, przyzwyczajenia żywieniowe. Na podstawie zebranych informacji Pacjent otrzymuje spersonalizowany jadłospis i zalecenia żywieniowe.

Poradnia dietetyczna wyposażona jest w nowoczesny sprzęt do monitorowania komponentów składu ciała TANITA. Dysponujemy możliwością przeprowadzenia badania densytometrycznego. W CM iMed24 dysponujemy nowoczesnym densytometrerm pozwalającym na analizę tkanki tłuszczowej i mięśniowej u Pacjenta.

Konsultacje dietetyczne można odbyć w Centrum Medycznym iMed24 - Kraków.

Nasi spejcaliści

Paulina Konieczny

Dyplomowany dietetyk

Zobacz profil