W czym specjalizuje się poradnia medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna jest młodą i dynamicznie rozwijającą się gałęzią medycyny, łączącą w sobie dbałość o estetyczny wygląd z troską o dobre samopoczucie i jakość życia Pacjentów. Lekarze medycyny estetycznej wykonują nieinwazyjne i małoinwazyjne zabiegi, których celem jest przede wszystkim zapobieganie zmianom związanym z procesem starzenia się skóry, a także niechirurgiczna korekcja kształtu ust i owalu twarzy. 
Medycyna estetyczna nie ogranicza się jednak wyłącznie do kwestii związanych z estetyką i działaniem anti-aging. Odpowiednie techniki mogą być wykorzystywane do walki z objawami dotkliwych chorób, takich jak nadpotliwość czy bruksizm. W naszej poradni wykonujemy zabiegi, które znacząco poprawiają jakość i komfort życia Pacjentów cierpiących na te schorzenia.
Fundamentem nowoczesnej medycyny estetycznej jest bezpieczeństwo i zadowolenie Pacjenta. Jest to możliwe, dzięki połączeniu wiedzy i doświadczenia lekarzy z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu i wysokiej klasy preparatów o udowodnionej skuteczności.

Jakie zabiegi można wykonać w Poradni Medycyny Estetycznej iMed24 w Krakowie?

W Centrum Medycznym iMed24 oferujemy naszym Pacjentom szeroki zakres zabiegów medycyny estetycznej. Obejmuje on:

 • mezoterapię,
 • redukcję zmarszczek z wykorzystaniem toksyny botulinowej,
 • leczenie bruksizmu,
 • powiększanie i modelowanie ust,
 • leczenie łysienia,
 • leczenie nadpotliwości.

Mezoterapia

Mezoterapia to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, stosowany zarówno w celach leczniczych, jak i profilaktycznych. Polega on na dostarczeniu bezpośrednio do głębokich warstw skóry substancji aktywnych o działaniu odmładzającym, nawilżającym i regenerującym. Specjalny, dobrany do indywidualnych potrzeb preparat, jest aplikowany za pomocą strzykawki o bardzo cienkiej igle, a następnie rozprowadzany w skórze przez delikatny masaż.  

Mezoterapia to zabieg ceniony przez szerokie grono Pacjentów. Sprawdzi się wśród osób chcących przeciwdziałać starzeniu się skóry, a także poprawić jej kondycję i wygląd, niezależnie od wieku. Mezoterapia pozwala również z dobrym skutkiem walczyć z takimi problemami jak:

 • utrata elastyczności skóry,
 • przebarwienia,
 • zmiany potrądzikowe,
 • cienie pod oczami,
 • cellulit.

Redukcja zmarszczek

Redukcja zmarszczek z zastosowaniem toksyny botulinowej od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Botoks umożliwia kontrolowane i długotrwałe rozluźnienie mięśni mimicznych, tym samym prowadząc do wypłycenia istniejących zmarszczek, a także zapobiegając powstawaniu kolejnych. 

Botoks może być stosowany do wygładzania zmarszczek mimicznych, czyli związanych z pracą mięśni twarzy. Należą do nich:

 • poziome zmarszczki na czole,
 • lwia zmarszczka,
 • kurze łapki,
 • zmarszczki palacza,
 • gummy smile (uśmiech dziąsłowy). 
Pierwsze efekty działania toksyny botulinowej pojawiają się zwykle 3-4 po zabiegu, a na ich maksimum trzeba poczekać około 2 tygodni. Rezultaty utrzymują się około 4-6 miesięcy.

Leczenie bruksizmu

Bruksizm to schorzenie związane ze wzmożonym napięciem mięśni żwaczy. Objawia się przede wszystkim przez bezwiedne zgrzytanie zębami w trakcie snu lub niezależne od woli zaciskanie zębów w ciągu dnia. Nie zawsze udaje się ustalić bezpośrednią przyczynę choroby, często ma ona złożony charakter, na który składają się przewlekły stres, nadużywanie substancji pobudzających, takich jak kofeina czy nikotyna, a także predyspozycje genetyczne. Nieleczony bruksizm w krótkim czasie może doprowadzić do uszkodzenia szkliwa a w skrajnych sytuacjach nawet pęknięcia zęba. Poważną konsekwencją choroby mogą być również zaburzenia funkcjonowania stawu skroniowo-żuchwowego i przewlekły ból. Wzmożone napięcie żwaczy prowadzi do przerostu mięśnia, co zaburza symetrię i estetykę twarzy.

Jedną z uznanych metod objawowego leczenia bruksizmu jest wykorzystanie toksyny botulinowej. Botoks skutecznie zmniejsza napięcie mięśni żwaczy, prowadząc do szybkiego ograniczenia dolegliwości. Efekty zabiegu są odczuwalne już po kilku dniach i utrzymują się nawet do 6-8 miesięcy.

Modelowanie ust

Powiększanie i modelowanie ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego to najlepsza metoda na spełnienie marzeń o pełnych i pięknych ustach. Zabieg ten wymaga jednak dużego doświadczenia i umiejętności stworzenia uśmiechu wpisującego się w oczekiwania Pacjenta. Nie bez znaczenia pozostaje również wybór właściwego preparatu. W Centrum Medycznym iMed24 zabiegi powiększania ust są wykonywane przez doświadczonych specjalistów, z wykorzystaniem kwasu hialuronowego od renomowanych producentów, co jest gwarancją doskonałego efektu.

Leczenie łysienia

Nadmierna utrata włosów stanowi częsty problem i źródło kompleksów, zarówno u mężczyczn jak i u kobiet. Przyczyny łysienia mogą być różne, począwszy od wzmożonego stresu, złej diety, czy nieprawidłowej pielęgnacji, po choroby skóry i zaburzenia hormonalne. Częstą przyczyną utraty włosów, zwłaszcza u mężczyzn, jest tak zwane łysienie androgenowe, związane z nadwrażliwością mieszków włosowych na dihydrotestosteron (DHT).

Dzięki dedykowanym preparatom, bogatym w substancje odżywiające i rewitalizujące skórę głowy, możliwa jest skuteczna walka z wypadaniem włosów. Skoncentrowana formuła umożliwia powstrzymanie utraty włosów, a także stymuluje i przyspiesza ich odrastanie. Odżywienie mieszków włosowych i skóry głowy sprawia, że odrastające włosy są grubsze i gęstsze niż przed zabiegiem.

Leczenie nadpotliwości

Pocenie się to naturalny proces odpowiedzialny za regulację temperatury ciała. Wzmożone pocenie podczas upałów czy intensywnego wysiłku fizycznego zapobiega przegrzaniu organizmu. Zdarza się jednak, że produkcja i wydzielanie potu znacząco przekracza potrzeby związane z termoregulacją. Schorzenie to określa się mianem nadpotliwości.

Objawy nadpotliwości negatywnie wpływają na codzienne życie, szczególnie na pewność siebie, samoocenę, relacje międzyludzkie i pracę zawodową. Osoby dotknięte nadpotliwością często obawiają się, że objawy choroby będą przeszkadzać im w codziennych czynnościach.

Gruczoły potowe występują w całej skórze, najliczniej w okolicy twarzy, pach, dłoni, podeszw stóp oraz między pośladkami. Są one kontrolowane przez układ nerwowy, który stymuluje produkcję potu wydzielając neuroprzekaźnik - acetylocholinę, która oddziałuje na specjalne receptory obecne na gruczołach. 

W poradni wykonujemy zabiegi leczenia nadpotliwości z wykorzystaniem botoksu. Toksyna botulinowa blokuje wydzielanie acetylocholiny, przez co hamuje produkcję potu. Jest to obecnie jedna z najlepiej przebadanych i najskuteczniejszych metod leczenia nadpotliwości, pozwalająca na uzyskanie znacznej poprawy już po pierwszym zabiegu.

Nasi specjaliści

Marta Penno

lekarz medycyny estetycznej

Zobacz profil