Poradnik pacjenta

Porady Ekspertów

 • Badania profilaktyczne dla mężczyzn 50+

  Nawet jeśli w tej chwili czujesz się dobrze, nie powinieneś odpuszczać regularnych kontroli stanu zdrowia. Wszystkie działania, jakie podejmiesz teraz, mogą pomóc Ci uniknąć problemów w przyszłości.

  Czytaj więcej
 • Bezsenność - przyczyny i leczenie

  Bezsenność to powszechny problemem, dotykający wielu osób na całym świecie. Brak snu może prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych, zaburzeń nastroju i trudności w codziennym funkcjonowaniu. Dlaczego ludzie cierpią na bezsenność i jakie są skuteczne metody leczenia tego zaburzenia?

  Czytaj więcej
 • Badanie EEG dla dzieci - jak może pomóc w diagnozowaniu zaburzeń rozwojowych?

  Elektroencefalografia (EEG) to badanie, które coraz częściej znajduje zastosowanie w pediatrii i ocenie postępu rozwoju dzieci. Dzięki niemu lekarze mają możliwość obserwacji aktywności elektrycznej mózgu, co jest istotne w diagnozowaniu różnych zaburzeń rozwojowych. Jak EEG może pomóc w ocenie stanu zdrowia psychicznego i neurologicznego? Czy diagnostyka za pomocą EEG może przyczynić się do lepszego zrozumienia specyfiki pracy mózgu dziecka?

  Czytaj więcej
 • Z czym może wiązać się ból brzucha? Kiedy zgłosić się do gastrologa

  Ból brzucha to częsty i nieswoisty objaw. Oznacza to, że jego przyczyną może być zarówno choroba narządów położonych wewnątrz jamy brzusznej, jak i proces zlokalizowany poza nią. Jakie są najczęstsze przyczyny bólu brzucha? Kiedy zgłosić się do gastroenterologa, a kiedy na szpitalny oddział ratunkowy?

  Czytaj więcej
 • Zapalenie dróg moczowych - objawy, przyczyny i leczenie

  Infekcje dróg moczowych to jedne z najczęstszych zakażeń, do których dochodzi na skutek przedostawania się bakterii przez cewkę moczową do pęcherza moczowego, a stamtąd do dalszych części układu moczowego - moczowodów oraz nerek. Dlaczego dochodzi do zapalenia dróg moczowych, jak objawia się zakażenie i na czym polega leczenie?

  Czytaj więcej
Zobacz wszystkie