Poradnie i specjaliści

Poradnia dietetyczna, dietetyk w Krakowie

Według statystyk Światowej Organizacji Zdrowia każdego roku przybywa osób otyłych. Zjawisko to dotyczy dorosłych, dzieci i młodzieży. Główne przyczyny otyłości to:

  • złe nawyki żywieniowe,
  • zbyt duża ilość spożywanego pokarmu,
  • oraz brak ruchu.

Otyłość jest schorzeniem, które zwiększa ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, układu pokarmowego, nowotworów i wielu innych. W przypadku wielu przewlekłych niezakaźnych chorób odpowiednio skomponowana dieta nierzadko  wspomaga proces leczniczy. 

Racjonalne żywienie dostarcza organizmowi wszystkich składników odżywczych, witamin i minerałów w odpowiednich ilościach i proporcjach do prawidłowego wzrostu, rozwoju i funkcjonowania organizmu. Zapotrzebowanie organizmu na te składniki zależy między innymi od płci, rodzaju wykonywanej pracy, wieku, stanu fizjologicznego, stanu zdrowia.

Istotną rolę w leczeniu otyłości ma szczegółowy wywiad określający styl życia Pacjenta: pory snu i czuwania, charakter pracy, przyzwyczajenia żywieniowe. Na podstawie zebranych informacji Pacjent otrzymuje spersonalizowany jadłospis i zalecenia żywieniowe. 

Poradnia dietetyczna wyposażona jest w nowoczesny sprzęt do monitorowania komponentów składu ciała TANITA. Dysponujemy możliwością przeprowadzenia badania densytometrycznego.  W CM iMed24 dysponujemy nowoczesnym densytometrerm pozwalającym na  analizę tkanki tłuszczowej i mięśniowej u Pacjenta.

Konsultacje dietetyczne można odbyć w Centrum Medycznym iMed24 - Kraków.

Specjaliści Centrum Medycznego iMed24 w poradni dietetycznej:
Już teraz podaj nam adres e-mail! I korzystaj na bieżąco z nowych promocji i zniżek w CM iMed24!
Poradnia dietetyczna, dietetyk w Krakowie

Skontaktuj się z nami jeśli masz jakieś pytania lub chcesz umówić się na wizytę!

Kontakt

Nie wiesz jak przygotować się do badania?

Sprawdź!

Poznaj naszą ofertę: