Blog

 • Opóźnienie miesiączki – czy to zawsze ciąża?

  Większości z nas opóźnienie lub brak miesiączki kojarzy się z ciążą. Jednak brak okresu wcale nie musi oznaczać, że wkrótce pojawi się nowy członek rodziny. O czym świadczy opóźnienie miesiączki? Kiedy należy skontaktować się z lekarzem?

  Czytaj więcej
 • Dlaczego warto zainwestować w soczewki kontaktowe dla dziecka właśnie latem?

  Na plaży, w parku czy na placu zabaw - niezależnie od miejsca lato to okres, w którym dzieci pozostają w nieustannym ruchu, w czym czasem przeszkadzać może konieczność noszenia okularów. Podczas letnich aktywności trzeba również pamiętać o ochronie przed wpływem promieniowania UV. Czy soczewki kontaktowe to dobra inwestycja dla dziecka?

  Czytaj więcej
 • Diagnostyka raka prostaty: badanie PSA

  23 czerwca obchodzimy Ogólnopolski Dzień Świadomości Raka Prostaty. To dobry moment, aby dowiedzieć się więcej o najczęściej diagnozowanym nowotworze wśród polskich mężczyzn.

  Czytaj więcej
 • Nieswoiste zapalenia jelit - czym są i jak je leczyć?

  Nieswoiste zapalenia jelit to termin opisujący takie choroby jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego i choroba Leśniowskiego-Crohna. Osoby dotknięte tymi schorzeniami zmagają się na co dzień z wyniszczającymi objawami, które mogą prowadzić do sytuacji zagrażających życiu. Z okazji Światowego Dnia Nieswoistych Zapaleń Jelit, obchodzonego 19 maja, chcemy zwiększać w społeczeństwie świadomość o codzienności osób z chorobami jelit.

  Czytaj więcej
 • Nadciśnienie tętnicze - kiedy występuje i jak prawidłowo wykonać pomiar ciśnienia?

  Na nadciśnienie tętnicze cierpi niemal co trzeci dorosły Polak. Chociaż niejednokrotnie przez wiele lat nie powoduje ono żadnych dolegliwości, to jego długotrwałym skutkiem mogą być groźne powikłania, takie jak zawał serca czy udar mózgu. Czy można się przed nim uchronić?

  Czytaj więcej
 • Światowy Dzień Tocznia

  Wiele osób z utęsknieniem oczekuje lata. Więcej promieni słonecznych i cieplejsze dni pozwalają cieszyć się miło spędzanym czasem na świeżym powietrzu. Jednak nadmierna ekspozycja na docierające ze Słońca promieniowanie ultrafioletowe może być szkodliwa. Wiedzą o tym osoby dotknięte przez szczególną chorobę autoimmunologiczną - toczeń rumieniowaty układowy.

  Czytaj więcej