Blog

 • Podwyższona prolaktyna u kobiet - objawy, przyczyny, leczenie

  Podwyższony poziom prolaktyny to problem dotykający wielu kobiet. Często przebiega on łagodnie i bezobjawowo, może być jednak źródłem poważnych dolegliwości. Jakie są objawy podwyższonego poziomu prolaktyny?

  Czytaj więcej
 • Ciągle jest Ci zimno? To może być objaw choroby!

  Ciągłe uczucie zimna to nie tylko nieprzyjemna i uciążliwa dolegliwość. Może być ono jednym z objawów rozwijającej się choroby. Sprawdź, co może być powodem takiego stanu.

  Czytaj więcej
 • Czynniki ryzyka i profilaktyka raka piersi

  Rak piersi to najczęstszy nowotwór złośliwy na świecie. W Polsce każdego roku dotyka on ponad 19 tysięcy kobiet, a liczba zachorowań stale wzrasta. Wczesna diagnoza choroby daje bardzo dużą szansę na całkowite wyleczenie. Co każda kobieta powinna wiedzieć o raku piersi?

  Czytaj więcej
 • Przewlekłe choroby płuc - na co uważać w sezonie jesienno-zimowym?

  Wiele osób, żyjących na co dzień z astmą czy przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, wraz ze spadkiem temperatur może odczuć nasilenie dolegliwości związanych ze swoim schorzeniem. Warto się przygotować na sezon zimowy. Jak to zrobić i na co uważać?

  Czytaj więcej
 • Choroby zakaźne u dzieci

  Wraz z początkiem września wzmaga się fala zachorowań, zwłaszcza u dzieci w wieku przedszkolnym. Maluchy, będąc w bliskim kontakcie ze sobą, są szczególnie narażone na infekcje, którymi zarażają się od siebie nawzajem. Jeśli Twoje dziecko jest przedszkolakiem, sprawdź, na które choroby może w najbliższym czasie zachorować.

  Czytaj więcej
 • Zarażenie glistą ludzką u dziecka

  Glistnica to najczęstsza choroba pasożytnicza przewodu pokarmowego na świecie. Grupą najbardziej narażoną na zarażenie glistą ludzką są dzieci. Jakie objawy mogą świadczyć o chorobie, czy niesie ona za sobą poważne zagrożenie i jak pozbyć się pasożytów?

  Czytaj więcej