Blog

 • Kac - jak się przed nim uchronić albo jak z nim żyć?

  Czujesz się fatalnie? Boli Cię brzuch, głowa, boli Cię całe ciało? Umierasz z pragnienia, jesteś jednocześnie głodny i jest Ci niedobrze, drżą Ci ręce, ledwo co patrzysz na oczy, o suchości w ustach, lękach i dreszczach już nawet nie wspominając? Witamy w świecie znanego od stuleci stanu ponadmierniealkoholowego, powszechnie zwanego kacem.

  Czytaj więcej
 • Cyfrowe zmęczenie wzroku

  W obecnych czasach wykorzystujemy urządzenia cyfrowe na każdym kroku: w pracy, podczas nauki czy odpoczynku. Dla wielu osób wiąże się to z odczuwalnym zmęczeniem oczu, pojawiającym się pod koniec dnia lub podczas długotrwałego wpatrywania się w ekran. Zjawisko to zyskało nawet własną nazwę - cyfrowe zmęczenie wzroku.

  Czytaj więcej
 • Badanie MRI z kontrastem

  Dzięki diagnostyce obrazowej możliwe jest zobaczenie ciała ludzkiego od środka, co pozwala na poznanie faktycznego stanu wielu układów i narządów oraz diagnozowanie licznych chorób. Tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, ultrasonografia - te badania obrazowe znacznie poszerzyły możliwości medycyny, dlatego często wykorzystywane są jako dodatkowa diagnostyka chorób. Jednym z najlepszych badań obrazowych jest MRI.

  Czytaj więcej
 • MojeZdrowie24 - znacznie więcej niż mobilna książeczka zdrowia

  Platforma MojeZdrowie24 to ułatwienie dla każdej osoby, która ceni sobie dbanie o własne zdrowie, ale też własny czas. Dzięki niej możesz sprawdzić dostępne terminy u specjalistów iMed24, umówić się na wizytę stacjonarną bądź telekonsultację, ale również elektronicznie przechowywać dokumentację medyczną. Jak działa aplikacja i dlaczego warto z niej korzystać?

  Czytaj więcej
 • Spirometria - jak wygląda badanie i jak się do niego przygotować?

  Spirometria, czyli badanie czynnościowe układu oddechowego, wykonywana jest w celu zmierzenia objętości i pojemności płuc oraz oceny prawidłowości oddychania. Spirometria to bardzo ważne badanie, które pozwala na postawienie szybkiej diagnozy w przypadku poważnych schorzeń układu oddechowego.

  Czytaj więcej
 • Polio – „zarazek pozawidzialny”. Czym jest i jak się przed nim uchronić?

  Polio, nazywana inaczej chorobą Heinego-Medina lub poliomyelitis, to choroba zakaźna wywoływana przez wirusa o tej samej nazwie. Czym jest, jakie daje objawy i jak najskuteczniej ją leczyć?

  Czytaj więcej