Blog

 • Dzień z Holterem — co wolno, a czego nie wolno robić, mając założony holter?

  Lekarz zalecił Ci badanie z użyciem holtera ciśnieniowego, ale nie wiesz czego się spodziewać? Dowiedz się, jak przygotować się do badania i jak powinien wyglądać Twój dzień z holterem ciśnieniowym!

  Czytaj więcej
 • Jak zdiagnozować ADHD?

  Czy kiedykolwiek spotkałaś się z określeniem “neuroróżnorodność”? Jako osoby różnimy się od siebie pod wieloma względami, również tym, w jaki sposób działa nasz mózg. ADHD, czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, należy do spektrum neuroróżnorodności.

  Czytaj więcej
 • Badania profilaktyczne dla mężczyzn 50+

  Nawet jeśli w tej chwili czujesz się dobrze, nie powinieneś odpuszczać regularnych kontroli stanu zdrowia. Wszystkie działania, jakie podejmiesz teraz, mogą pomóc Ci uniknąć problemów w przyszłości.

  Czytaj więcej
 • Bezsenność - przyczyny i leczenie

  Bezsenność to powszechny problemem, dotykający wielu osób na całym świecie. Brak snu może prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych, zaburzeń nastroju i trudności w codziennym funkcjonowaniu. Dlaczego ludzie cierpią na bezsenność i jakie są skuteczne metody leczenia tego zaburzenia?

  Czytaj więcej
 • Badanie EEG dla dzieci - jak może pomóc w diagnozowaniu zaburzeń rozwojowych?

  Elektroencefalografia (EEG) to badanie, które coraz częściej znajduje zastosowanie w pediatrii i ocenie postępu rozwoju dzieci. Dzięki niemu lekarze mają możliwość obserwacji aktywności elektrycznej mózgu, co jest istotne w diagnozowaniu różnych zaburzeń rozwojowych. Jak EEG może pomóc w ocenie stanu zdrowia psychicznego i neurologicznego? Czy diagnostyka za pomocą EEG może przyczynić się do lepszego zrozumienia specyfiki pracy mózgu dziecka?

  Czytaj więcej
 • Z czym może wiązać się ból brzucha? Kiedy zgłosić się do gastrologa

  Ból brzucha to częsty i nieswoisty objaw. Oznacza to, że jego przyczyną może być zarówno choroba narządów położonych wewnątrz jamy brzusznej, jak i proces zlokalizowany poza nią. Jakie są najczęstsze przyczyny bólu brzucha? Kiedy zgłosić się do gastroenterologa, a kiedy na szpitalny oddział ratunkowy?

  Czytaj więcej