W marcu 20% rabatu na badanie poligraficzne (na bezdech senny)

Sen jest niezbędny dla zdrowia. Jest jego kluczowym filarem, podobnie jak aktywność fizyczna i odżywianie. Wyróżnia się 6 czynników, które wpływają na zdrowy sen, a w konsekwencji na ogólne zdrowie i samopoczucie. Dwoma z nich są: wydajność i jakość snu, które bezpośrednio zależą od tego, czy doświadczamy takich zaburzeń w trakcie snu jak obturacyjny bezdech senny.

Obturacyjny bezdech senny (OBS) to choroba. Polega na występujących podczas snu epizodach spłycenia oddechu lub bezdechu. Epizody te spowodowane są zwężeniem lub zamknięciem się dróg oddechowych, do których dochodzi do zwykle na skutek zmniejszonego napięcia mięśni ścian gardła, które zapadają się i utrudniają przepływ powietrza. Następstwem trudności z oddychaniem jest spadek wysycenia hemoglobiny tlenem (SpO2) i zwiększony wysiłek mięśni oddechowych, takich jak przepona czy mięśnie międzyżebrowe, który prowadzi do wybudzenia. Takie epizody występują zwykle wielokrotnie w ciągu nocy, co zaburza rytm snu, uniemożliwiając odpoczynek i regenerację.

Dowiedz się więcej na temat bezdechu i poradni leczenia zaburzeń oddychania w trakcie snu

Coraz więcej Polaków skarży się na typowe dla bezdechu objawy i u coraz większej ilości osób jest on diagnozowany. Dlatego jeśli występuje u Ciebie:

  • głośne chrapanie,
  • wzmożona senność w ciągu dnia,
  • trudności z utrzymaniem koncentracji,
  • rozdrażnienie, apatia, depresja,
  • poranny ból głowy,
  • bóle w klatce piersiowej i duszności,
  • zgaga i suchość w ustach

rozpocznij diagnostykę pod kątem bezdechu sennego.

Jednym z badań, które możesz samodzielnie wykonać jest wysyłkowa, domowa poligrafia.

Jest to badanie snu przeprowadzane w warunkach domowych, bez konieczności pobytu w szpitalu. Dzięki nowoczesnemu, przenośnemu urządzeniu monitorującemu sen, możemy dokładne śledzić wzorce snu i identyfikowanć potencjalne zaburzenia.

Wszelkie szczegóły dotyczące funkcjonowania usługi, jaką jest domowa poligrafia, znajdziecie TUTAJ

Jako że marzec jest w naszej przychodni miesiącem zdrowego snu, każdy kto zakupi u nas usługę domowej lub stacjonarnej poligrafii, otrzyma na badanie 20% rabatu.

Pamiętajcie też, że niezmiennie dla Pacjentów, którzy zakupią u nas badanie poligraficzne, mamy 20% rabatu na konsultację wyników ze specjalistą od zaburzeń oddychania w trakcie snu, kardiologiem, dr n. med. Michałem Harańczykiem.

Życzymy Wam smacznego i zdrowego snu!

Zespół CM iMed24