Diagnostyka bezdechu sennego w zaciszu własnej sypialni

Domowe badanie snu to uznana już metoda diagnostyki obturacyjnego bezdechu sennego. Przeprowadzenie badania snu w warunkach domowych, bez konieczności pobytu w szpitalu, umożliwia pacjentom wygodną i komfortową diagnostykę. Dzięki nowoczesnym, przenośnym urządzeniom monitorującym sen, możliwe jest dokładne śledzenie wzorców snu i identyfikowanie potencjalnych zaburzeń. Pacjenci mogą spać we własnym łóżku, co zapewnia naturalniejsze środowisko, a co za tym idzie bardziej wiarygodne wyniki. To rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla osób, które mogą odczuwać dyskomfort lub stres związany z nocnym pobytem w szpitalu. 

Co da Ci diagnoza i leczenie bezdechu sennego?

 • przestaniesz chrapać
 • nie będziesz doświadczał bezdechów, a co za tym idzie nie będziesz wybudzał się wielokrotnie ze snu
 • nie będziesz doświadczał porannych bólów głowy
 • sen da Ci w końcu wypoczynek
 • nie będziesz w ciągu dnia senny
 • znacząco poprawi się Twoja zdolność koncentracji i zapamiętywania
 • poprawi się Twoje libido
 • nie będziesz już narażał siebie i innych na wypadki samochodowe

Specjaliści szacują, że 2,5 mln Polaków cierpi na bezdech senny, lecz znaczna większość nie jest tego świadoma!

Diagnostyka bezdechu sennego w zaciszu własnej sypialni

Zadzwoń i umów się na domową poligrafię lub wideokonsultację ze specjalistą

Badanie poligrafii w zaciszu własnej sypialni

urządzenie do zdalnej poligrafii
Najnowocześniejszą metodą diagnostyki bezdechu sennego jest badanie poligrafii. Można je przeprowadzić stacjonarnie, w placówce medycznej, ale rozwiązania współczesnej technologii dają już też możliwość wykonania badania samodzielnie przez Pacjenta za pomocą specjalnej, profesjonalnej aparatury, która dostarczana jest do Pacjanta kurierem.
Badanie to polega na rejestracji specyficznych dla bezdechu sennego objawów w trakcie snu za pomocą szeregu czujników.

Dlaczego warto wykonać badanie zdalnej poligrafii z iMed24?

 • wysyłane przez nas urządzenie jest komfortowe i łatwe w obsłudze, a razie jakichkolwiek wątpliwości czy trudności w uruchomieniu badania nasze Centrum Zdalnej Opieki Medycznej iMed24, które zapewnia pomoc Pacjentom korzystającym ze zdalnych rozwiązań diagnostycznych, pracuje 24h/dobę, 7 dni w tygodniu, również w święta
 • nasze rozwiązanie zdalnej poligrafii jest pierwszym takim rozwiązaniem w całości wyprodukowanym w Polsce
 • Pacjenci, którzy skorzystają ze zdalnej poligrafii w naszym centrum, otrzymują 20% zniżki na wideo- lub telekonsultację ze specjalistą od leczenia zaburzeń oddychania w trakcie snu
Zamów badanie i wybierz termin wysyłki urządzenia. Pamiętaj, że wybrana przez Ciebie data jest datą orientacyjną (+/- 1 dzień). Każdorazowo termin wysyłki potwierdza z Tobą telefonicznie nasz konsultant.

Szereg elektronicznych czujników pozwala na monitorowanie parametrów życiowych kluczowych dla potwierdzenia diagnozy obturacyjnego bezdechu sennego.

 1. Pas medyczny zawiera sensory dostarczające informacji na temat:
  • elektrycznej aktywności serca (elektrody EKG);
  • wysiłku oddechowego i ruchów klatki piersiowej (rozciągliwy pas oporowy);
  • pozycji ciała pacjenta (akcelerometr);
  • odgłosów chrapania (mikrofon).
 2. Kaniula nosowa umożliwia pomiar częstości oddechów i przepływu powietrza przez nos.
 3. Pulsoksymetr służy do pomiaru wysycenia hemoglobiny tlenem (SpO2) oraz częstotliwości tętna.
 4. Rejestrator zapisuje i przetwarza dane zbierane przez czujniki urządzenia, następnie dane te mogą zostać przesłane za pośrednictwem stacji dokującej wprost na serwery dedykowanej platformy telemedycznej. Personel medyczny analizuje wyniki badania pod kątem obecności epizodów bezdechu i przebudzeń podczas snu. W postawieniu diagnozy pomagają algorytmy sztucznej inteligencji (AI).

Badanie dedykowane jest dla:

 • mężczyzn po 40 roku życia, szczególnie tych doświadczających głośnego chrapania
 • osób, którym sen nie daje odpoczynku, sen jest przerywany licznymi wybudzeniami
 • osób chorujących na nadwagę i otyłość
 • osób, które doświadczają porannych bólów głowy
 • osób cierpiących na nadciśnienie tętnicze oporne na leczenie farmakologiczne
 • osób, które doświadczają senności w ciągu dnia i są w stanie zasnąć w trakcie codziennych czynności (np. podczas oglądania filmu czy prowadzenia auta)
 • osób, które zauważyły u siebie problemy z koncentracją i zapamiętywaniem
 • osób, które doświadczają rozdrażnienia, spadku nastroju
 • osób, które zauważyły u siebie spadek libido
 • osób z kołataniem serca

Urządzenie, którym wykonasz badanie, jest certyfikowanym wyrobem medycznym

Cena usługi (badania): 480zł
Szereg elektronicznych czujników pozwala na monitorowanie parametrów życiowych kluczowych dla potwierdzenia diagnozy obturacyjnego bezdechu sennego.

Jak wygląda proces od zamówienia do odesłania urządzania?

Wybierz, opłać, odbierz

Wybierz usługę oraz orientacyjny termin wysyłki urządzenia. Następnie opłacić badanie. Po zarejestrowaniu płatności zamówienie zostanie zanotowane w systemie, a konsultanci naszego Centrum Zdalnej Opieki Medycznej iMed24 skontaktują się z Tobą w celu doprecyzowania kilku kwestii. Kurier dostraczy Ci paczkę, w której będzie znajdował się zestaw z urządzeniem, dokumenty, broszura informacyjna oraz kontakt do Centrum Zdalnej Opieki Medycznej iMed24.

Sprawdź dostępne terminy wysyłki

Wykonaj badanie

Odpakuj urządzenie. Dokładnie zapoznaj się z broszurą informacyjną. Sprawdź, czy zestaw zawiera wszystkie elementy. Załóż i podepnij elementy urządzenia. Cały czas postępuj zgodnie z instrukcją. Badanie powinno rozpocząć się w momencie, kiedy kładziesz się do snu i zakończyć chwilę po przebudzeniu. Po przespanej nocy musisz przełożyć rejestrator do stacji dokującej w celu zdalnego wysłania zapisu badania na platformę telemedyczną naszego Centrum. Gdy rejestrator poinformuje Cię, że sygnał został przesłany, musisz zadzwonić pod załączony w broszurze numer, by poinformować nas, że przesyłanie danych się zakończyło. Nasz zespół sprawdza wtedy, czy zapis badania jest poprawny i odpowiedni do analizy. Jeżeli nie, konieczne będzie powtórzenie badania.

Odeślij urządzenie i odbierz opis badania

Jeśli zapis badania jest poprawny, nasi konsultanci umawiają do Ciebie kuriera zwrotnego po urządzenie, a zespół specjalistów może zająć się opisywaniem Twojego badania. Urządzenie wraca do naszego Centrum, a do Ciebie zostaje wysłany opis i raport z badania. Możesz go omówić na wideokonsultacji z naszym specjalistą od leczenia zaburzeń oddychania w trakcie snu, który dobierze odpowiednią metodę leczenia.

Kalendarz konsultacji u specjalisty od zaburzeń oddychania w trakcie snu