MojeZdrowie24 - znacznie więcej niż mobilna książeczka zdrowia

Platforma MojeZdrowie24 to ułatwienie dla każdej osoby, która ceni sobie dbanie o własne zdrowie, ale też własny czas. Dzięki niej możesz sprawdzić dostępne terminy u specjalistów iMed24, umówić się na wizytę stacjonarną bądź telekonsultację, ale również elektronicznie przechowywać dokumentację medyczną. Jak działa aplikacja i dlaczego warto z niej korzystać?

Czym jest platforma MojeZdrowie24?

MojeZdrowie24 (wcześniej Comarch HealthNote) to platforma dedykowana każdemu, kto pragnie mieć pod ręką wszystkie istotne informacje o swoim zdrowiu, a także za pomocą kilku kliknięć umówić się na wizytę do specjalisty.

MojeZdrowie24 funkcjonuje na dwa sposoby: jako darmowa aplikacja mobilna oraz jako strona internetowa. Spełnia funkcję elektronicznej książeczki zdrowia. Dzięki niej nie musisz już szukać dokumentacji medycznej ani wyników badań w stosach teczek czy pudeł – co bywa szczególnie frustrujące, jeśli często chorujesz i regularnie odwiedzasz kilku specjalistów. Nie musisz też głowić się, czy katar zaczął się w poniedziałek czy czwartek – wystarczy, że od razu zanotujesz objaw w aplikacji. Zebrane dane w łatwy i szybki sposób możesz udostępnić do wglądu lekarzowi podczas wizyty, na którą umówić się możesz również za pomocą platformy.

Platforma ułatwia monitorowanie własnego zdrowia, a także pomaga być w pełni przygotowanym do wizyty lekarskiej. Mogą z niej korzystać osoby w różnym wieku – bezproblemowo w jej obsłudze poradzą sobie również seniorzy, którzy nierzadko zmagają się z wieloma schorzeniami, w tym z chorobami przewlekłymi. Wystarczy jedynie posiadać komputer lub smartfon, i wejść na stronę mojezdrowie24.pl lub bezpłatnie pobrać aplikację ze sklepu Google Play lub App Store.

Funkcje platformy MojeZdrowie24

MojeZdrowie24 posiada wiele przydatnych funkcji, które pozwolą Ci kompleksowo i wygodnie zadbać o zdrowie. Zależy nam też na zadowoleniu i komforcie użytkowników aplikacji, dlatego równocześnie dbamy, by ciągle wprowadzać nowe funkcjonalności oraz udoskonalać te, które są już dostępne:

Umawiaj wizyty lekarskie i wideokonsultacje

Dzięki najnowszej funkcjonalności wdrożonej do aplikacji MojeZdrowie24 możesz umówić stacjonarną wizytę w gabinecie lekarskim lub wideokonsultację ze specjalistami naszego krakowskiego centrum medycznego iMed24

Korzystając z aplikacji lub dedykowanej jej strony internetowej, wybierz specjalizację (np. "Lekarz rodzinny") oraz usługę, która Cię interesuje (np. "Konsultacja internistyczna"). Później wystarczy już tylko wybrać dogodną datę wizyty stacjonarnej lub konsultacji online oraz zrealizować płatność. Przez cały proces intuicyjnie przeprowadzi Cię nasza aplikacja.

Zapisuj pomiary parametrów życiowych

Na platformie możesz w przejrzysty sposób przechowywać wyniki przeprowadzanych pomiarów takich jak:

  • ciśnienie tętnicze
  • puls
  • glikemia
  • saturacja
  • waga
  • temperatura.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z monitorowaniem własnego zdrowia i nie jesteś pewien, jak poprawnie wykonać któryś z pomiarów, skorzystaj z poradników załączonych w aplikacji i na stronie. Możesz także ustawić powiadomienia, które będą przypominać Ci o wykonaniu kolejnego pomiaru w wybrane dni, o konkretnej godzinie.

Monitoruj symptomy chorobowe

Czujesz, że zaczyna rozkładać Cię przeziębienie? A może obserwujesz pojawiającą się wysypkę? W aplikacji MojeZdrowie24 możesz na bieżąco zapisywać towarzyszące Ci objawy. Dzięki temu będziesz mógł sprawnie opowiedzieć lekarzowi o dolegliwościach podczas wizyty, co może też pomóc w szybszym postawieniu diagnozy. Do Twojej dyspozycji w aplikacji oddaliśmy aż siedem kategorii objawów, oznaczonych ikonami w różnych kolorach dla łatwej identyfikacji wizualnej. Wśród nich znajdziesz m.in. te najbardziej ogólne (jak ból gardła czy kaszel), dolegliwości układu ruchu, a także sekcję dedykowaną użytkowniczkom, czyli cykl miesiączkowy.

Przechowuj dokumentację medyczną

W aplikacji mobilnej MojeZdrowie24 przechowasz całą dokumentację medyczną. Możesz więc zapomnieć o poszukiwaniach papierowych wyników badań, specjalistycznych zaleceń, recept czy wypisów.

Dokumenty możesz łatwo wprowadzić na kilka różnych sposobów:

  1. wgraj plik PDF bezpośrednio ze swojego smartfona;
  2. dodaj zdjęcie papierowego dokumentu – zrób je z poziomu aplikacji lub wgraj z galerii;
  3. dodaj wynik badań przeprowadzonych w DIAGNOSTYCE, skanując kod kreskowy badania (opcja dla osób nieposiadających konta stałego klienta w DIAGNOSTYCE).

Udostępniaj dane medyczne lekarzowi

MojeZdrowie24 przychodzi z pomocą również podczas wizyty lekarskiej. Nie musisz pamiętać, kiedy zaczęły się Twoje objawy, ani szukać analogowych wersji dokumentów. Wystarczy, że udostępnisz specjaliście wybrane dane z poziomu aplikacji, a wizyta od razu stanie się bardziej komfortowa.
By to zrobić, zeskanuj skanerem w aplikacji kod QR, który wyświetli się lekarzowi po otwarciu dedykowanej strony internetowej lub podaj mu kod PIN wygenerowany w apce. Dokumentację medyczną możesz udostępnić specjaliście również mailem.
Dane możesz udostępnić lekarzowi także na odległość podczas wideokonsultacji – skorzystaj wtedy z kodu PIN lub drogi mailowej. Co ważne, lekarz otrzymuje dostęp do Twoich danych jedynie na czas wygenerowanej sesji (w przypadku korzystania z kodów QR i PIN), czyli do momentu, aż sam nie przerwiesz udostępniania.

Skorzystaj z naszej darmowej platformy MojeZdrowie24 i przekonaj się, jak wygodne może być dbanie o zdrowie!