Zadbaj o swój uśmiech na jesień i zafunduj swoim zębom profesjonalną higienizację!

Zwykłe, domowe szczotkowanie zębów nie usuwa w całości gromadzącego się na zębach osadu, szczególnie jeżeli palisz papierosy, pijesz dużo kawy, herbaty i dość często alkohol.

Samodzielne dbanie o higienę jamy ustnej to oczywiście podstawa. Ale to podstawa, która nie zawsze wystarcza.

Dlatego warto raz w roku co roku, szczególnie na wiosnę lub jesień, wykonywać zabieg profesjonalnej higienizacji zębów.

Profesjonalny zabieg higienizacji to nie tylko:

  • usunięcie kamienia nazębnego nad- i poddziąsłowego oraz innych osadów,
ale także
  • polerowanie zębów, które ma na celu wygładzenie ich powierzchni, a co za tym idzie zapobieganie osadzaniu się płytki nazębnej,
  • fluoryzacja w celu zniesienia nadwrażliwości pozabiegowej i przedłużenia trwałości zabiegu dzięki wykorzystaniu antybakteryjnych właściwości fluoru (lub innych preparatów wzmacniających strukturę szkliwa).

Higienizacja to zabieg profilaktyczny, który zapobiega także rozwojowi wielu chorób (choćby próchnicy czy grzybicy).


Na zabieg higienizacji zapraszamy też naszych najmłodszych pacjentów, których dodatkowo uczymy, jak prawidłowo myć zęby i dbać o higienę jamy ustnej.

Pss, psssst, rodzice! Z własnego doświadczenia wiemy, że dzieciaki jakoś tak chętniej posłuchają naszej Pani higienistki niż Was na co dzień w łazience i po wizycie i jej opowieściach chętniej same z siebie będą dbały o zęby, więc wiecie... warto! ;)

Na higienizację w naszej poradni stomatologicznej iMed możecie umówić się oczywiście telefonicznie, ale także szybciej i wygodniej przez platformę MojeZdrowie24.

Widzimy się na miejscu!