Nowa pracownia mammografii już otwarta

13 listopada działalność rozpoczęła nasza nowa pracownia mammografii wyposażona w nowoczesny mammograf cyfrowy do badań przesiewowych i pogłębionej diagnostyki.

Drogie Pacjentki,

W ten poniedziałek, 13 listopada, działalność rozpoczęła nasza nowa pracownia mammografii wyposażona w nowoczesny mammograf cyfrowy do badań przesiewowych i pogłębionej diagnostyki.

Nasz nowy aparat wyposażony jest w system Opcomp, który automatycznie optymalizuje siłę kompresji w celu uzyskania najlepszej jakości zdjęć przy minimalnym dyskomforcie odczuwanym przez Pacjentkę, a także ogranicza do minimum dawki promieniowania.

Cieszymy się też, że otwarcie pracowni zbiegło się z wejściem w życie nowych wytycznych Narodowego Funduszu Zdrowia, które od 1 listopada 2023  wprowadzają profilaktyczną mammografię dla szerszej grupy pacjentek – od teraz badanie mogą wykonywać kobiety w wieku 45-74 lata.

Na profilaktyczną mammografię nie trzeba skierowania. Jest ona bezpłatna, finansuje ją Narodowy Fundusz Zdrowia. Badanie w ramach programu można wykonać co dwa lata.

Pamiętajcie, że do końca listopada, a więc jeszcze przez nieco ponad dwa tygodnie obowiązuje w naszym centrum medycznym 30% zniżka na wybrane badania profilaktyczne dla kobiet.

Szczegóły akcji znajdziecie tutaj.

Zapraszamy do rejestracji.

Widzimy się niebawem na Życzkowskiego!