Masz wątpliwości? Umów się na zdalną konsultację pediatryczną, by mieć pewność, co dolega Twojemu dziecku!

Trwa sezon infekcyjny. Co chwilę zarówno maluchy, jak i starsze już dzieci łapią katar, kaszlą i gorączkują. Zamiast na własną rękę diagnozować dziecko, warto jak najszybciej skonsultować się z pediatrą. Idealną formą jest w tym przypadku teleporada pediatryczna.

Drodzy Pacjenci,

zdalną konsultację pediatryczną powinniście traktować nie jako zastępstwo "normalnej", stacjonarnej opieki zdrowotnej, ale jako pierwszy krok w postępowaniu ze swoim chorym dzieckiem. Szybka telefoniczna czy internetowa konsultacja z lekarzem pozwoli na wstępną ocenę stanu zdrowia malucha. 

Często jest tak, że rodzice na samym początku problemów zdrowotnych swojej pociechy, próbują działać na własną rękę. Mają jednak przy tej okazji wiele wątpliwości: czy podawać już jakieś leki dziecku, jak je dawkować, czy można równocześnie podać dwa leki (np. na katar i kaszel), czy nie wypuszczać dziecka z łóżka, czy brak apetytu również jest niepokojącym objawem i wiele wiele innnych pytań, zależących także od indywidualnych predyspozycji dziecka.

Teleporada pozwala rozwiać tego typu wątpliwości. W najbardziej komfortowych dla dziecka warunkach, czyli w domu, pediatra może szybko zdiagnozować rodzaj choroby, wybrać podstawowe leczenie bądź po prostu lepiej przygotować się i Was do stacjonarnej wizyty w placówce, jeżeli stwierdzi, że jest ona potrzebna. Może np. zlecić wykonanie w międzyczasie badań, których wyniki pozwolą mu już podczas wizyty stacjonarej na postawienie prawidłowej diagnozy. Właśnie wbrew pozorom i obiekcjom niektórych, taka wstępna, zdalna forma kontaktu z lekarzem jest znacznie wydajniejsza. Pozwala na:

 • zaoszczędzenie energii dziecka i tak osłabionego już samą chorobą,
 • zaoszczędzenie Waszego czasu,
 • nie naraża dziecka na zmianę temperatur,
 • nie naraża dziecka i rodziców na stres związany z ubieraniem i rozbieraniem z zimowych ubrań,
 • uniknięcie kontaktu z innymi pacjentami. 

W naszym centrum medycznym iMed24 zdalne konsultacje pediatryczne przeprowadza głównie Pani doktor Katarzyna Kruk. Pani doktor odbyła wiele staży pediatrycznych w krakowskich szpitalach, dlatego w pełni możecie jej zaufać - jeżeli uzna, że powinniście się zgłosić na wizytę stacjonarną z dzieciem w celu wykonania jakiegokolwiek badania, zostaniecie na taką wizytę zaproszeni.

Zdalne konsultacje pediatryczne z dr Kruk odbywają się w dniach:

 • wtorek 18.30-21.30
 • czwartek 16.00-18.00

Jak umówić zdalną konsultację?

 • Zaloguj się na Portalu Pacjenta na koncie swojego dziecka (!)
 • Wybierz opcję wizyty online
 • Wybierz pediatrę, z którym chcesz się skonsultować
 • Zarezerwuj termin
 • O umówionej godzinie danego dnia, czekaj na kontakt ze strony lekarza za pośrednictwem Portalu Pacjenta (pamiętaj, aby być wtedy zalogowanym na koncie dziecka, nie swoim!)

Nie masz jeszcze założonego konta w Portalu Pacjenta?

Wystarczy, że w recepcji naszego centrum medycznego poprosisz o jego założenie. 

Zajmie to 5 minut, a Ty będziesz mogła/mógł korzystać z wielu ułatwień, m.in. zamawiania e-recept na lek stosowany przewlekle czy rejestrowania się online na wybrane świadczenia diagnostyczne.

Do zobaczenia online!:)