Na czym polega Zdalna Opieka Położnicza - homeKTG

Zdalna Opieka Położnicza to rozwiązanie przeznaczone do bezpiecznego monitorowania czynności akcji serca dziecka oraz czynności skurczowej macicy w warunkach domowych. Dzięki przenośnemu urządzeniu przyszła mama w dowolnym miejscu i czasie może wykonać nieinwazyjne badanie KTG. Zebrane dane przesyłan są automatycznie do Centrum Zdalnej Opieki Medycznej (znajdujące się w iMed24, w Krakowie), gdzie poddawane są szczegółowej analizie. Personel medyczny interpretuje wyniki badań na podstawie opracowanych procedur, a w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia pacjentki albo dziecka- podejmuje stosowne interwencje.

 

imed24_zdalna_opieka_medyczna_kobieta_w_ciazy

Zalety Zdalnej Opieki Położniczej

 

imed24_zdalna_opieka_medyczna_poloznictwo_zalety_dla_pacjentki

  

Zastosowanie

Badanie KTG pozwala na wczesne rozpoznanie zagrożeń życia dziecka. Kardiotokografia jest podstawową, najbardziej rozpowszechnioną, nieinwazyjną metodą nadzoru płodu w czasie ciąży i w okresie okołoporodowym. Rozwiązanie przeznaczone jest dla kobiet od 36 do 42 tygodnia trwania ciąży w przebiegu ciąży pojedynczej. Przed skorzystaniem ze zdalnej opieki w Centrum Medycznym iMed24 każda przyszła mama odbywa konsultację położniczą celem kwalifikacji do badania.

 

imed24_zdalna_opieka_medyczna_ciaza1_foto

STAŁY MONITORING

Pomiary wykonywane są przez kobietę według zaleceń lekarza lub położnej, z wyznaczoną częstotliwością oraz w sugerowanych porach i sytuacjach. Monitoring dedykowany jest kobietom z obciążonym wywiadem położniczym, chorobami współistniejącymi bądź ze względu na wiek. Pacjentka samodzielnie realizuje badanie. Pomiar trwa 30 min. Następnie wynik badania jest automatycznie przesyłany do Centrum Zdalnej Opieki Medycznej, gdzie dokonywana jest jego interpretacja oraz opis. Po każdym pomiarze przyszła mama otrzymuje informację o jego wyniku. W sytuacji wystąpienia nieprawidłowości personel medyczny postępuje według wdrożonych procedur.

 

imed24_zdalna_opieka_medyczna_ciaza2_foto

UZUPEŁNIENIE PROCESU OPIEKI

Przyszła mama monitoruje stan zdrowia dziecka w ramach profilaktyki okołoporodowej. Tym samym jest objęta opieką pomiędzy kolejnymi wizytami u lekarza bądź położnej. Każdy pomiar wykonywany jest w wybranej przez mamę porze lub w sytuacjach wystąpienia niepokojących objawów. Poza aspektami medycznymi i możliwością szybkiej interwencji w przypadku zagrożenia Zdalna Opieka Położnicza - home KTG umożliwia słuchanie tętna dziecka w dowolnym czasie, co pozytywnie wpływa na samopoczucie i kondycję psychiczną kobiety.

 

Cena:
50 zł netto* / tydzień
* bez limitu badań / całodobowo

Kliknij, żeby wypełnić formularz

Już teraz podaj nam adres e-mail! I korzystaj na bieżąco z nowych promocji i zniżek w CM iMed24!

Poznaj naszą ofertę: