Obliteracja wewnątrzżylna: EVRF

Jedna z najlepszych technik wewnątrzżylnego leczenia żylaków metodą RF ( Radio Frequncy- fale radiowe wysokiej częstotliwości).

Termokoagulacja polega na wprowadzeniu do światła żyły specjalnego aplikatora za pomocą którego przesyłane są do końcówki termokoagulacyjnej ( znajdującej się na końcu cewnika) fale radiowe o wysokiej częstotliwości. Fale wytwarzają wysoką temperaturę na bardzo niewielkiej przestrzeni ( tylko wewnątrz żyły) co powoduje  koagulację skutkującą natychmiastowym obkurczeniem żyły, a następnie w dalszym przebiegu (tygodnie) jej całkowitym zwłóknieniem. Zabieg przeprowadzany jest w miejscowym znieczuleniu tumescencyjnym co czyni go niebolesnym.

 

Zalety ablacji wewnątrżylnej:

Rekonwalescencja po zabiegu laserowego usuwania żylaków jest znacznie krótsza niż po klasycznym zabiegu usuwania żylaków. Chirurgiczny zabieg usuwania żylaków wiąże się z większą ingerencją w ludzki organizm. Występują wtedy znacznie większe krwiaki, siniaki, regeneracja organizmu trwa zwykle dłużej.

Wewnątrzżylne ablacje żylaków zastępują klasyczny zabieg chirurgiczny. Leczeniu może poddać się każdy Pacjent, u którego występuje stwierdzona niewydolność żyły odpiszczelowej i/lub odstrzałkowej, a warunki anatomiczne pozwalają na jego wykonanie.

EVRF jest idealną metodą do zamykania dużych naczyń krwionośnych z refluksem, które są przyczyną powstawania żylaków. Przy laserowym zabiegu usuwania żylaków zdecydowanie rzadziej występują powikłania niż przy metodzie tradycyjnej.

Czas zabiegu wraz z przygotowaniem pacjenat to koło 60 min.

 

Zalecenia dla pacjentów po zabiegu termoablacji wewnątrznaczyniowej ( EVRF)

  1. Pończochy o II stopniu ucisku należy nosić przez tydzień po zabiegu,
  2. Pierwszą noc po zabiegu należy spać w pończochach. W kolejnych dniach można ściągać pończochy na noc,
  3. Należy poruszać się codziennie  przynajmniej przez 1 godzinę dziennie w ciągu pierwszych 7 dni po zabiegu,
  4. W ciągu pierwszego tygodnia po zabiegu unikać gorących kąpieli, wysokiego unoszenia kończyn  oraz  dużych obciążeń.

 

Przeciwwskazania do ablacji wewnątrzżylnej żylaków:

  • ciąża,
  • choroby nowotworowe,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi.

 

Poznaj naszą ofertę: