Nowa usługa - skleroterapia hemoroidów

Długo siedzisz? Jesteś narażony na tę chorobę


Na tzw. „choroby biurowe” jesteśmy narażeni częściej niż myślimy. Dlaczego? Bo siedzimy zdecydowanie zbyt długo w stosunku do tego, co przewidziała matka natura.


Od czerwca w iMed24 dostępny jest nowy zabieg - skleroterapia żylaków odbytu (hemoroidów). Jest to bardzo efektywna metoda leczenie szczególnie we wczesnej fazie żylaków. Wtedy jej skuteczność sięga nawet 90%.

Czym są hemoroidy?


To inaczej guzki krwawnicze. Same w sobie nie są niczym złym. Stanowią naturalny element kanału odbytu, ale ich nieprawidłowe funkcjonowanie, czyli nadmierne rozciąganie i niepełne odprowadzanie z nich krwi, jest powodem problemów. Przyczyn jest wiele, ale jedną z nich jest bierny tryb życia. Dużo siedzisz i mało się ruszasz? Jesteś narażony na tę chorobę cywilizacyjną.

Skleroterapia w chorobie hemoroidalnej – skuteczne leczenie


Jest to nieinwazyjna metoda operacyjna. Skleroterapia polega na podaniu w okolicę podstawy guzka krwawniczego leku powodującego włóknienie, a ostatecznie całkowite zamknięcie światła naczyń krwionośnych. Efekt "zapadnięcia" guzków krwawniczych pojawia się po kilku dniach, a końcowy efekt terapeutyczny po 4-6 tygodniach. Metoda najbardziej efektywna jest w początkowej fazie choroby. Zabieg ten nie wymaga znieczulenia ponieważ dotyczy strefy zniesionego bólu. Od razu po zabiegu Pacjenci mogą wrócić do swoich aktywności.

Umów się: 12 376 31 31