Obserwacja skóry i kontrola wszelkich zmian mają istotne znaczenie dla wczesnej diagnostyki. Centrum Medyczne iMed24 zapewnia dostęp do uznanych specjalistów w dziedzinie dermatologii, a także nowoczesnych metod diagnostycznych. 

Celem akcji "Szkoła dobrego zdrowia" jest ocena stanu skóry, w tym zmian trądzikowych i znamion, jak również zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na to zagadnienie. Lekarze dermatolodzy podkreślają, że skórę powinno się badać 2 razy w roku: wiosną i jesienią. Trzeba również pamiętać o używaniu kremów ochronnych z filtrem. Jeśli na naszej skórze pojawi się jakaś niepokojąca zmiana powinniśmy szybko zgłosić się do lekarza. Czerniak złośliwy to jedna z najgroźniejszych zmian nowotworowych skóry.

Dowiedz się więcej

 • Co to jest dermatoskopia?

  Dermatoskopia to metoda diagnostyczna stosowana do oceny zmian skórnych. Pozwala ona  bez pobierania wycinków tkankowych stwierdzić, czy dana zmiana barwnikowa jest groźna, czy też nie. Ma szczególne znaczenie w diagnostyce różnicowej czerniaka złośliwego.

  Urządzeniem używanym przez lekarza, jest dermatoskop, czyli połączenie lupy o powiększeniu 10-20× z wystandaryzowanym źródłem światła, co pozwala uzyskiwać wystandaryzowane obrazy, które następnie mogą być ocenione przez lekarza.

 • Jak wygląda badanie?

  Lekarz dermatolog Centrum Medycznego iMed24 ogląda zmiany skórne i ocenia czy nie wymagają one leczenia bądź usunięcia. Podczas mikroskopowej analizy powierzchni skóry lekarz obserwuje i ocenia struktury barwnikowe na poziomie skóry. Badanie jest krótkie, nieinwazyjne oraz w pełni bezbolesne.

 • Jak przygotować się do badania?

  Należy pamiętać, iż badanie może zostać wykonane tylko uczniom, którzy przyjdą z rodzicem lub opiekunem prawnym. W przeciwnym wypadku badanie nie zostanie wykonane.

  Samo badanie nie wymaga specjalnego przygotowania.

 • Miejsce i termin badania?

  Badania będą się odbywać w dniu:

  • 26.05.2014 w SPOŁECZNYM GIMNAZJUM NR 7 im.J.Słowackiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego, na ul. Stradomskiej 10,  w Pracowni Psychologicznej na II piętrze.
  • 29.05.2014 w SPOŁECZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4 im.J.Słowackiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego, na ul. Krowoderskiej 8 w sali nr 4 na III piętrze.

  Badanie jest całkowicie bezpłatne dla uczniów. Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

 • O Centrum Medycznym iMed24

  Badania dermatoskopowe stanowią bardzo ważną część badań profilaktycznych prowadzonych w Centrum Medycznym iMed24. Ponad to w naszym centrum medycznym, kierujemy się trzema głównymi zasadami:

  • Profesjonalizm świadczonych usług,

  • Współpraca oparta na zaufaniu i zrozumieniu,

  • Innowacyjność rozwiązań.

  Dowiedz się więcej.

 • Masz dodatkowe pytania?

  Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania, skontaktuj się z nami.

 • Uczestnictwo rodziców lub opiekunów w trakcie badania

  Należy pamiętać, iż badanie może zostać wykonane tylko uczniom, którzy przyjdą z rodzicem lub opiekunem prawnym. W przeciwnym wypadku badanie nie zostanie wykonane.

   

 Zarejestruj swoje dziecko

Przejdź do panelu rejestracji